Evde Tek Kalabilen Köpek Cinsleri ve Özellikleri

Pug Köpeğinin 3- 8 saat evde hiçbir zorluk çekmeden kalabildiğini biliyor muydunuz? İşte detaylar!

Evde Tek Kalabilen Köpek Cinsleri ve Özellikleri
Petzzshop

Pug cinsi köpekler kücük olmaları ve şefkatli karakteriyle bilinirler. Bunlara ek olarak da bir çok hayvansever pug ırkını evde yalnız başlarına uzun süre kalabildikleri için tercih ederler. Bu sayede apartmanda bile bakabilir durumdadırlar. Eğer pug cinsi köpeğinize doğru eğitimi verebilirseniz evde tek başına 8-10 saat rahatlıkla kalabilir. Bu süre zarfında köpeğinizin alanını belirlemeniz gereklidir. O alanlar dışında fazla gezmemesi daha sonra sizin için rahatlık sağlamaktadır. Uzun saatler boyunca köpeğinizin tuvalet ihtiyacı için mutlaka çiş pedlerini kullanmanızı öneririz.

Pug cinsi köpeklerinizi evde uzun süre yalnız bırakmadan önce bilmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de köpeğiniz ilk 5-6 aylık süre boyunca tuvaletini tutma konusunda zorluk yaşayabilir. Bu zaman içerisinde köpeğinizi tuvalet eğitimine alarak eğitmek zorundasınız. Bunlara rağmen pug cinsi köpeğinizi evde bırakmak zorunda kaldıysanız aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz gerekli;

  • Yavru pug cinsi köpeğinizi çiş pedine alıştırmalısınız
  • Evde uzun süre yalnız kalacağından ona bir kulübe ayarlayın. Kulübe içerisinde kalarak evin dağılmasını engelleyebilirsiniz.
  • Eğer siz evde yok iken  yaramazlık yapmışsa kesinlikle köpeğinizi azarlamayın, bu eğitimi geciktirir ve zorlaştırır.
  • 3 ila 8 saat arasında tek kalıcaksa yeterli su ve yemek kabının olması gerekmektedir.
  • Oyalanması için ona oyuncak bırakabilirsiniz, oyuncaklarla oyalanarak vakit gecirmeyi severler.

Pug cinsi köpekler karakterleri gereği fazla hareket etmeyi sevmezler. Gün içerisinde yetişkin bir Pug uyuyarak sizi sakince bekleyebilir.  Köpeğinizin sağlığı için akşam işten gelir gelmez onu gezdirmeye hareket ettirmeye özen göstermelisiniz.