2020 En İyi Yavru Köpek Mamaları (Güncel)

Yavru köpeklerin yetişkin köpeklere nazaran daha özel ihtiyaçları var. Puppies, Çivava, Pomerian gibi küçük ırklı köpeklerin öğünleri sık olması gerekir. Bazı teriyer cinsi köpeklerin düşün kan şekeri problemi olabilmektedir. Bu durumlarda mamaları ortalık yerde bırakmamanızı öneririz.

2020 En İyi Yavru Köpek Mamaları (Güncel)
Petzzshop

En İyi Köpek Maması Markaları

Marka Ürün Resmi Ürün Fiyatı
Pro Plan Güncel Fiyatı Sorgula
Royal Canın Güncel Fiyatı Sorgula

Yavru köpekler çok hareketli olmalarından dolayı daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarlar. Bu durum onların sık sık beslenmesine ve acıkmasına neden olur.

Önemli Not: Özellikle küçük cins yavru köpeklerde, bir diğer isimle oyuncak ırklarda hipoglisemi  adı verilen rahatsızlık sık görülmektedir. Bunu önlemek için beslenmeye çok dikkat etmelisiniz.

Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Günümüzde yüzlerce köpek maması olmasından dolayı haliyle en iyi köpek maması seçerken zorlanıyoruz. Yavru köpek mamaları yetişkin normal köpek mamalarına göre içeriği farklıdır. Yavru köpekler sütten kesildikten sonra aylar boyunca hızlı bir gelişim sürecine girerler. Bu nedenden dolayı daha fazla besine ihtiyaç duymaktadırlar.

Köpek maması alırken içeriğine mutlaka bakmalısınız. Köpeğiniz için gerekli olan besinlerin yeterli miktarda barındırdığından emin olun.Yavru köpeğinizin kemikleri, kasları, eklemleri, organları, bağışıklık sistemi ve diğer vücut kısımları ilk yılda hızla gelişir. Bu yüzden yavru köpeğinizin ilk yılda normale göre çok daha fazla besine ihtiyacı olmaktadır.

Örnek vererek anlatacak olursak, yavru köpeklerin mamalarında en az yüzde 22 proteine, yetişkin bir köpeğin ise en az yüzde 18'e proteine ihtiyacı vardır. Yavru köpeklerin en az yüzde 8 yağa ihtiyacı olurken, yetişkin köpeklerin en az yüzde 5 yağa ihtiyacı vardır.

Yavru Köpekler için Alternatif Mamalar

Kuru köpek maması, köpekler için en çok tercih edilen mamadır.Özellikle yavru köpekler için vazgecilmezdir. Bir çok avantajı vardır. Yaş mamalara göre çok daha ucuzdur. Saklaması ve satın alması kolaydır. Uzun ömrü vardır. Piyasanın en kaliteli ve en pahalı kuru maması , yaş mamalara göre daha ucuz geldiğini unutmayın.

En İyi Yavru Köpek Maması

Yavru köpekleriniz için çok sayıda mama mevcut. Sizler için en iyi yavru köpek maması seçimlerimizi yaptık.Bunlar Proplan, Royal Canın, Brit Care markalarıdır. Sizler için sağlıklı köpek mamaları listesi hazırladık. Bu listeyi petzzshop.com katkılarıyla en çok satılan ürünler arasından sizlere listeliyoruz. Bu mamaların içerisinde kemiksiz tavuk, yulaf ezmesi ve somon gibi ürünler bulunmaktadır. Yavru dostlarımızın rahatca çiğnemesi için yapılmıştır. Sağlıklı beslenmelerinden dolayı yavru köpek dışkı koku sorununuda ortadan kalkmış olacaktır. 

Ürün Adı Ürün Resmi Ürün Fiyatı
Brit Fresh Puppy Tavuk ve Patatesli Yavru Köpek Maması

Güncel Fiyatı Sorgula
Pro Plan Puppy Kuzu Etli Yavru Köpek Maması 

Güncel Fiyatı Sorgula
Royal Canin French Bulldog Junior Yavru Köpek Maması

Güncel Fiyatı Sorgula
Royal Canin Selection Junior Yavru Köpek Maması 

Güncel Fiyatı Sorgula
Lavital  Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

Güncel Fiyatı Sorgula

Brit Fresh Puppy Tavuk ve Patatesli Yavru Köpek Maması

Kuru Mama İçeriği ;

Taze Tavuk (% 40), Kurutulmuş Tavuk (% 25), Patates (% 8), Tavuk yağı (karışık tokoferollerle korunmuş), Yulaf, Karabuğday (% 3), Elma, Pancar, Somon Yağı, Bira Mayası, Keten tohumu , Tavuk Karaciğeri, Kollajen, Yosun, Frenk üzümü (% 0.2), Maydanoz (% 0.055), Biberiye, Kekik, Kadife Çiçeği, Karahindiba, Probiyotikler (Enterococcus faecium 1x109 CFU), Glukozamin 1.700 mg / kg, Kondroitin sülfat 1.300 mg / kg, Frukto -oligosakkaritler 220 mg / kg, β-glukanlar 200 mg / kg, Mannan-oligosakkaritler 180 mg / kg, Yucca 150 mg / kg, Yeşil dudaklı Midye 100 mg / kg.

Günlük Kullanım Miktarları

Pro Plan Puppy Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

Kuru Mama İçeriği ;

 1. Kuzu eti
 2. Mısır
 3. Mısır gluteni unu
 4. Kurutulmuş kanatlı proteini
 5. Pirinç
 6. Hayvansal yağ
 7. Mısır grizi
 8. Sakatat
 9. Kurutulmuş pancar küspesi
 10. Mineraller
 11. Kurutulmuş yumurta
 12. Balık yağı
 13. Kolostrum

Not : Ürünü satın aldıktan sonra jelatini açtığınızda kesinlikle ağzını açık bırakmayın. Kullanım sonrasında poşetin hiçbir şekilde hava almaması gerekmemektedir.Kullanım sonrasında kesinlikle ürünü oda sıcaklığında böcek,haşere ve diğer dış etkenlerden korumaya özen gösterin.

Royal Canin French Bulldog Junior Yavru Köpek Maması

Bağışıklık Sistemi Desteği
Büyüme, köpeğinizin hayatındaki en önemli süreçlerden biridir: Bu dönem büyük değişimlerin, keşiflerin ve ilklerin dönemidir. Bu önemli süreç boyunca, yavru köpeğin bağışıklık sistemi yavaş yavaş güçlenir. French Bulldog Junior, patentli antioksidan kompleksi ve E Vitamini içeriği sayesinde yavru köpeğinizin doğal savunma sistemini destekler. *Fransa, patent no EP1146870.

Sağlıklı Deri
Bu formül derinin «bariyer» özelliğini destekler (özel kompleksi sayesinde), deri sağlığını korumaya yardımcı olur.

Özel Tasarlanmış Kuru Mama Tanesi: Brakiosefalik Çene
French Bulldog ırkı yavru köpeğinizin, mama tanesini kolayca almasını ve çiğnemesini teşvik edecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Sindirim Sağlığı
Kaliteli proteinler (L.I.P*) ve prebiyotikler (FOS), sindirim sağlığını destekler ve bağırsak florasını dengede tutmaya yardımcı olur. Bu da dışkı kalitesini olumlu olarak etkiler. *Yüksek sindirilebilirliği nedeniyle seçilen protein

Royal Canin Selection Junior Yavru Köpek Maması

Kuru Mama İçeriği ;

Tahıl, et ve hayvansal gıdalar, sıvı ve katı yağlar, bitkisel protein özleri, bitkisel kökenli türevler, mineraller, mayalar. İLAVELER (her kg için): Beslenmeye dayalı ilaveler: Vitamin A: 11300 IU, Vitamin D3: 1000 IU, E1 (Demir): 35 mg, E2 (İyot): 2,7 mg, E4 (Bakır): 12 mg, E5 (Manganez): 45 mg, E6 (Çinko): 151 mg – Koruyucular- Antioksidanlar. ANALİTİK BİLEŞENLERİ: Protein: 31% - Yağ: 15% - Kül: 6,7% - Diyetsel lif: 2,6%.

Lavital Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

 1. Kolay sindirilir : Kaliteli ve sindirim oranı yüksek içerikle formüle edilmiştir.Bağırsak aktivitesini destekleyen bir prebiyotik olan frukto-oligosakkarit içerir.
 2. Bağışıklık Sistemi Koruması : Özel seçilmiş doğal antioksidanlar, serbest radikallerle savaşarak bağışıklık sistemini destekler.
 3. Büyüme Desteği : İçerdiği DHA/EPA kaynağı olan balık yağı ve yüksek kaliteli proteinler, yavru köpeklerin büyüme dönemlerine destek olur.
 4. GDO İçermez : Seçilen(*) içerik genetiği değiştirilmiş organizma içermez. (*)AB mevzuatına göre

Ürün İçeriği : Kurutulmuş hayvansal protein (kuzu 12%), pirinç, mısır, hayvansal yağ, mısır gluteni, balık proteini unu, arpa, kurutulmuş pancar posası, balık yağı (%1), frukto-oligosakkaritler (%1), kurutulmuş hindiba posası (%1), kurutulmuş maya, kurutulmuş yumurta ürünleri, dikalsiyum fosfat, potasyum klorür, sodyum klorür, mojave yukka bitkisi (%0,01).

Besinsel Katkılar: Vitamin A 19.000 IU/kg, Vitamin D3 1.500 IU/kg, Vitamin E 230 mg/kg, Vitamin B1 1,1 mg/kg, Vitamin B2 5,0 mg/kg, Vitamin B6 1,1 mg/kg, Vitamin B12 0,025 mg/kg,  Nikotinik asit 12,0 mg/kg,  Folik Asit 0,2 mg/kg,  Pantotenik asit (kalsiyum D-pantotenat) 10,0 mg/kg, Biotin 0,23 mg/kg,  Demir sülfat monohidrat 315 mg/kg (Demir 95 mg/kg),  Bakır sülfat pentahidrat 44 mg/kg (Bakır 11mg/kg),  Çinko sülfat pentahidrat 430 mg/kg (Çinko 150 mg/kg), Manganez sülfat monohidrat (Manganez 5,8 mg/kg), Kalsiyum iyodat anhidrit 5,6 mg/kg (İyot 3,5 mg/kg), Sodyum selenit 0,64 mg/kg (Selenyum 0,29 mg/kg), Aktioksidanlar.

Sonuç:

Yavru köpeklerimiz hızlıca büyür, genellikle 1 yaşına varmadan tam boyutuna ulaşmış olur. Bu ilk yıl boyunca beslenme ihtiyaçlarını karşılaması çok önemli. Özellikle bir kaç ay boyunca yavru köpeğinizin öğünlerini sık tutmalısınız. Yavru köpekler ile ilgili soru ve görüşlerinizi bizlere bildirebilir soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. Sağlıkla kalın.